Tashmë për botërori për kombëtaret ka marrë fund dhe dihet se Franca është shpallur kampion e globit.

Gjithashtu e kemi parë edhe performancën e këngëtares sonë, Era Istrefit së bashku me Will Smith dhe Nick Jam, të cilët kanë kënduar këngën “Live It Up”.

Por, në kryeqytetin rus të Moskës ka kumbuar edhe gjuha shqipe në saje edhe të këngëtares tjetër shqiptare, Arilena Ara.

An incredible crowd! ❤️Thank you for having me Fifa World Cup 2018 #FifaFanZone

A post shared by Arilena Ara (@arilenaaraa) on Jul 19, 2018 at 11:02am PDT

Kjo e fundit ka shkëlqyer teksa ka kënduar hitin që e bëri të njohur të famshme në rrafshin ndërkombëtar, veçanërisht te publiku rus, “Nëntori”.

Ajo ka publikuar në llogarinë personale në Instagram disa momente të koncertit që është mbajtur në “FIFA Fan Zone” në Moskë.

Shpërndahen topa të botërorit me autografe të Era Istrefit Shpërndahen topa të botërorit me autografe të Era Istrefit

“Gjithë Rusia shqip”, ka shkruar me këtë rast Arilena teksa shihet publiku duke ngritur duart lartë.

Theksojmë se kënga “Nëntori” ka rrëmbyer vendet e para në klasifikimet muzikore në Rusi dhe është një nga hitet e preferuara të Arilenës. /Telegrafi/