LAJMI I FUNDIT:

Ancelotti vendos formacionin titullar të Real Madridit për tri ‘finalet’ e mbetura në prill

Ancelotti vendos formacionin titullar të Real Madridit për tri ‘finalet’ e mbetura në prill

Real Madridi është plotësisht jashtë garës për titull në La Liga, pasi mbeti 12 pikë pas Barcelonës pas derbit të së dielës, gjë që i lë ata me dy gara për të synuar. Në Ligën e Kampionëve ata përballen me Chelsean, ndërsa Barcelona e pret ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Copa del Rey me një gol avantazh.

Reklama

Të quajtura ‘finale’ nga Diario AS, ato tre ndeshje mund të përcaktojnë fare mirë sezonin e Los Blancos dhe nëse zhurmat që dalin nga Madridi do të besohet e ardhmja e Carlo Ancelottit.

Trajneri italian do të përdorë La Ligën pothuajse ekskluzivisht si një platformë për ato gara tani, duke pushuar aty ku duhet dhe duke u dhënë zëvendësuesve më shumë kohë loje.

Si i tillë, Ancelotti ka vendosur për formacionin e tij titullar për ato ndeshje vendimtare, duke lejuar dëmtimet.

Përpara Thibaut Courtois, Dani Carvajal i shumë kritikuar do të mbajë vendin e tij në katërshen e mbrojtjes me Eder Militao dhe Antonio Rudiger, të cilëve do t’i bashkohet Nacho Fernandez në të majtë.

Në mesfushë, ai do të qëndrojë me Eduardo Camavinga, Toni Kroos dhe Luka Modric. Në sulm, Vinicius Junior, Karim Benzema dhe Federico valverde do të luajnë të gjithë, duke ruajtur skuadrën që filloi El Clasicon në Camp Nou.

Pati thirrje për të parë Rodrygo Goes, me disa që sugjeruan se ishte koha që të ishte në vend të Karim Benzema.

Por duket se Ancelotti do të shkojë me të provuarit dhe të besuarin nga sezoni i kaluar, me përjashtim të tre ndryshimeve; Rudiger, Nacho dhe Camavinga për Ferland Mendy, David Alaba dhe Aurelien Tchouameni, të cilët të gjithë kanë luftuar me formën dhe dëmtimet kohët e fundit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Kalo në kategori