LAJMI I FUNDIT:

Pas gjyqit famëkeq me Johnny Depp, Amber Heard rikthehet me rol të madh në filmin e ri “In The Fire”

Pas gjyqit famëkeq me Johnny Depp, Amber Heard rikthehet me rol të madh në filmin e ri “In The Fire”
Reklama

Amber Heard po shënon rikthimin e saj zyrtar në ekranin e madh në një trailer të filmit “In The Fire” – i cili u publikua të mërkurën.

Është roli i saj i parë i madh kryesor që nga divorci i saj shumë publik dhe gjyqi pasues i shpifjes me ish-bashkëshortin Johnny Depp.


37-vjeçarja luan si një mjeke për t’u kujdesur për një djalë me aftësi të mbinatyrshme në filmin e ri.

Aktorja – e cila pati një paraqitje shumë të shkurtër në trailerin për “Aquaman 2” këtë javë – luan së bashku me aktorët Eduardo Noriega, Lorenzo McGovern Zaini dhe Luca Calvani në film.

Traileri fillon me personazhin e Heard, Grace Burnham që mbërrin në një vendbanim të largët dhe kupton se fshatarët e tij e kanë vënë në karantinë Martin Marquez, të luajtur nga Lorenzo McGovern Zaini, në një hambar të kalbur.

Pasi doktoresha shkon në qytet për të zbuluar më shumë informacion rreth gjendjes së vështirë të djalit, një banore shprehet në mënyrë ogurzezë se “Duhej të dëbonim Martinin për të nxjerrë djallin”.

Personazhi i Heardit më pas pyetet nëse ajo është në gjendje të ‘kurojë’ Martinin, pas së cilës djali i ri duket se ndalon një grup banorësh të qytetit që ta sulmojnë atë duke përdorur aftësitë e tij të mbinatyrshme.

U njoftua më parë se Heard kishte nënshkruar për t’u shfaqur në film në shkurt të vitit të kaluar.

Fotografia kryesore për projektin e ardhshëm u zhvillua më pas si në rajonin e Pulias të Italisë ashtu edhe në Guatemalë.

Premiera botërore e “In The Fire” u zhvillua qershorin e kaluar gjatë Taormina Film Fest.

Sipas Variety, Heard ishte e pranishme gjatë debutimit të projektit dhe ajo u përshëndet me lavdërime dhe mbështetje nga fansat e saj në këtë ngjarje.

Producenti i filmit, Pascal Borno, foli për median dhe zbuloi se i duhej të kërkonte siguri shtesë gjatë premierës në pritje të reagimit të mbështetësve të ish-bashkëshortit të aktores, Johnny Depp.

Ish-çifti ishte përfshirë më parë në një sërë procesesh gjyqësore të gjata që u vendosën përfundimisht në favor të aktorit vitin e kaluar.

Borno kujtoi se autoritetet italiane i morën seriozisht shqetësimet e tij lidhur me sigurinë dhe më pas u premtova atyre ‘selfie’ me Amber.

Edhe aktori Calvani foli gjithashtu për Variety dhe tha se aktorja mori një pritje çuditërisht të ngrohtë nga fansat e saj në shfaqje.

Publikohet traileri i "Aquaman and the Lost Kingdom", Amber Heard shfaqet për vetëm disa sekonda
Lexo po ashtu Publikohet traileri i "Aquaman and the Lost Kingdom", Amber Heard shfaqet për vetëm disa sekonda

“U lehtësova kur pashë se si bërtisnin për të. Pas të gjitha gjërave që bërtasin në internet për këtë qenie njerëzore të bukur”, tha ai.

Ai vazhdoi të deklarojë se ekuipazhi i filmit, i cili u detyrua të ndalonte xhirimet në mënyrë që të përmbushte kërkesën e Heard për të marrë pjesë në gjyqin e saj të dytë në Virxhinia, ishte prekur gjithashtu nga problemet e saj ligjore.

“Gjyqi ishte mbi ne. Ne ndjemë gravitetin e kësaj ndërtese të madhe të makinerisë mediatike kundër të gjithëve ne dhe shoqëria e xhirimit u ndje si një shpërqendrim i mirë”, tha ai.

Heard, e cila ka reduktuar karrierën e saj të dikurshme të zënë në Hollywood pas gjyqeve, i tha gjithashtu medias se ajo ndihej e nderuar që ishte pjesë e kësaj pune dashurie dhe që ishte udhëheqëse në vizionin e regjisorit Conor Allyn.

“In The Fire” aktualisht është planifikuar të dalë në Shtetet e Bashkuara më 13 tetor. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
“Jam rritur me njerkë” - Kaderi shpërthen në lot teksa rrëfen për historinë e jetës së saj

“Jam rritur me njerkë” - Kaderi shpërthen në lot teksa rrëfen për historinë e jetës së saj

Magazina
Edona James e nervozuar me veprimin e Albyt, thotë se për shkak të operacioneve që ka kryer nuk e toleron goditjen në të pasme

Edona James e nervozuar me veprimin e Albyt, thotë se për shkak të operacioneve që ka kryer nuk e toleron goditjen në të pasme

Magazina
Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Magazina
Puthje dhe ledhatime, Lumbardhi dhe Alby shihen të afërt me njëri-tjetrin

Puthje dhe ledhatime, Lumbardhi dhe Alby shihen të afërt me njëri-tjetrin

Magazina
Blero tregon vuajtjet kur erdhi nga Suedia, tentonin ta largonin me çdo kusht nga tregu i muzikës

Blero tregon vuajtjet kur erdhi nga Suedia, tentonin ta largonin me çdo kusht nga tregu i muzikës

Magazina
Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Magazina
Kalo në kategori