LAJMI I FUNDIT:

Allegri humbi durimin -hoqi xhaketën, kravatën dhe pothuajse edhe këmishën në momentet e fundit të ndeshjes kur u përjashtua

Allegri humbi durimin -hoqi xhaketën, kravatën dhe pothuajse edhe këmishën në momentet e fundit të ndeshjes kur u përjashtua

Max Allegri e humbi durimin, xhaketën, kravatën dhe pothuajse edhe këmishën e tij kur u përjashtua nga gjyqtari, pak momente pa e mposhtur Juventusi në finale Atalantën.

Bianconerët morën trofeun falë një foli të hershëm të Dusan Vlahovic në “Stadio Olimpico” në Romë.


Megjithatë, tensioni ishte tek Allegri, i cili grisi xhaketën e tij nga inati, kur ekipi i tij rrezikoi të humvte avantazhin e tij të vogël.

Megjithatë, kjo erdhi pasi trajneri u zemërua me gjyqtarin Fabio Maresca i cili nuk dha menjëherë një faull për një shtytje ndaj Danilos në zonën e rreptësisë.

Ai grisi xhaketën dhe bërtiti në fytyrë të gjyqtarit të katërt.

Kjo i dha atij një karton të kuq dhe në atë moment Allegri duartrokiti në mënyrë sarkastike Marescan, më pas hoqi kravatën dhe dukej se po zbërthente edhe këmishën.

Trajneri i Juventusit bërtiti ‘turp për ty’ dhe më në fund bërtiti ‘ku është Rocchi?’ , duke kërkuar drejtuesin e gjyqtarëve.

Kjo pasi Allegri ishte i zemëruar sepse Vlahovicit nuk iu dha një penallti në fillim të pjesës së dytë, kur u rrëzua për shtytje në zonë. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

La Liga
Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Ndërkombëtare
Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Bundesliga
Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori