Aksioni i golit të Liverpoolit ishte perfekt: Shtatë lojtarë bashkëvepruan mes vete brenda 15 sekondave për ta tundur rrjetën

Chelsea – Liverpool ishte derbi i xhiros së parë të Ligës Premier, ku skuadrat u ndal në paqe me rezultat 1-1.

Mysafirët kaluan të parët në epërsi në minutën e 18-të me golin e Luis Diaz, por goli erdhi pas një aksioni të madh dhe ekspres të Reds.

Në aksion morën pjesë gjashtë lojtarë dhe portieri i Liverpoolit, të cilët nga porta në portën e mysafirëve arritën në vetëm 15 sekonda.

Filloi me Trent Alexander-Arnold që mori topin dhe ia pasoi menjëherë Alissonit.

Edhe portieri e pasoi shpejt topin, ndërsa topi shpejt arriti te Mohamed Salahi cili harkoi para portës, ku Diaz shënoi bukur me këmbën e majtë.

KLIKONI KËTU DHE SHIKONI GOLIN E LIVERPOOLIT

Një aksion model që shpesh dinë të bëjnë klubet e mëdha. /Telegrafi/

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t'i kushtojë miliona euro Barcelonës