LAJMI I FUNDIT:

Adnan Januzaj ia siguron fitoren Real Sociedadit

Adnan Januzaj ia siguron fitoren Real Sociedadit

Real Sociedadi ka shënuar fitore ndaj Real Valladolidit me rezultat 1-0 me golin e vetëm të ndeshjes të shënuar nga Adnan Januzaj.

Një fitore shumë e vlefshme për Sociedadin që vazhdon të jetë në luftë për një vend në Ligën e Kampionëve.


Adnan Januzaj ka qenë hero i takimit.  Futbollisti shqiptar shënoi në minutën e 60 me një goditje me kokë, pas një asistimi të Oyarzabal.

https://www.youtube.com/watch?v=MlbvXYq6k38

Ky është goli i dytë i Januzajt këtë kampionat, ndërsa ka edhe tri asistime.

Sociedad arrin në kuotën e 43 pikëve dhe mban vendin e tretë, ndërsa Valladolidi ka 29 pikë dhe është në vendin e 16-të. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

La Liga
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Kalo në kategori