LAJMI I FUNDIT:

Adeyemi refuzon Barcelonën

Adeyemi refuzon Barcelonën

Karim Adeyemi nuk është i interesuar që të transferohet te Barcelona në afatin kalimtar të janarit.

Reklama

Lojtari i talentuar po ndiqet nga shumë skuadra evropiane dhe është i gatshëm që të largohet nga RB Salzburg.

Sipas asaj që raporton gazetari i Sport, Toni Juanmarti, Adeyemi nuk dëshiron të transferohet te Barcelona.

Dortmundi ka marrëveshje personale me Karim Adeyemin, por vetëm pesë milionë euro e ndajnë nga transferimi i tij
Lexo po ashtu Dortmundi ka marrëveshje personale me Karim Adeyemin, por vetëm pesë milionë euro e ndajnë nga transferimi i tij

Lojtari thuhet se dëshiron të transferohet vetëm te Borussia Dortmundi, me këta të fundit që po ashtu kanë interesim.

19-vjeçari ka shënuar 14 gola në vetëm 17 paraqitje në ligë e Austrisë deri më tani në këtë sezon.

Adeyemi e di se me transferimin te Barcelona nuk do të kishte hapësirë të madhe, andaj e preferon Dortmundin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Përfaqësueset
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

La Liga
Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Xhudo
Kalo në kategori