LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Kluivert kalon te Nice në Ligue 1

Zyrtare: Kluivert kalon te Nice në Ligue 1

Roma ka dërguar zyrtarisht holandezin Justin Kluivert te Nice në huazim për 1 milion euro me një mundësi blerje përfundimtar për 14 milionë euro.

Reprezentuesi holandez kishte kaluar sezonin e fundit në huazim në Bundesliga te RB Leipzig, por ata nuk shfrytëzuan mundësinë për ta bërë marrëveshjen e përhershme.


Tani Giallorossët shpresojnë se ai do ta bindë francezët e Nice mjaftueshëm gjatë periudhës së huazimit të tij një-sezonale.

Sipas Sky Sport Italia, huazimi i Kluivert te Nice ka një mundësi blerje në fund të sezonit, e cila vlen 14 milionë euro.

Nice ka paguar 1 milion euro në mënyrë që të ketë 22-vjeçarin në huazim për sezonin 2021-22.

Kontrata e tij me Giallorossët zgjat vetëm deri në qershor të 2023, por Roma ka një klauzolë që i lejon ata të zgjasin me një vit tjetër në rast se kjo përvojë në Francë gjithashtu nuk arrin të fitojë një transferim të përhershëm. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Ndërkombëtare
Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Liga e Kampionëve
Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Premier League
Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

La Liga
Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

La Liga
I veçuar nga të tjerët shkaku i gripit dhe me shumë gjasa do ta humb vendin e titullarit në finale - Real Madridi nuk e la heroin e tyre të stërviste me shokët

I veçuar nga të tjerët shkaku i gripit dhe me shumë gjasa do ta humb vendin e titullarit në finale - Real Madridi nuk e la heroin e tyre të stërviste me shokët

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori