Drenica ka vazhduar përforcimin e skuadrës për edicionin e ri.

Skuadra nga Skenderaj ka zyrtarizuar ardhjen më të re në klub që është një mbrojtës.

Mbrojtësi i djathtë prishtinas, Kastriot Rapuca është transferimi më i ri i Drenicës.

18-vjeçari luan në rolin e mbrojtësit të djathtë dhe ka nënshkruar kontratë tri vjeçare me Drenicën.

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e klubit.

Rapuca së fundmi ka qenë pjesë e Ramiz Sadikut dhe shihet si një lojtar me të ardhme të ndritur. /Telegrafi/