LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Drinkwater largohet nga Chelsea

Zyrtare: Drinkwater largohet nga Chelsea

Chelsea ka njoftuar se e ka larguar Danny Drinkwater në formë huazimi te Readingu.

Reklama

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, The Blues e dërguan në huaizm mesfushorin që nuk është në planet e Thomas Tuchel për këtë edicion.

“Mesfushori bëhet lojtari i dytë i Chelseat që kalon te Royal për fushatën aktuale, së bashku me mbrojtësin e majtë Baba Rahman. Reading ka tre pikë nga pesë ndeshjet e tyre fillestare të sezonit të Kampionatit, pasi ka humbur në play-off në 2020/21”, thuhet fillimisht në njoftimin e bluve.

Chelsea ende mund t’i largojë shtatë lojtarë në orët e fundit të afatit kalimtar
Lexo po ashtu Chelsea ende mund t’i largojë shtatë lojtarë në orët e fundit të afatit kalimtar

“Është një rikthim në futbollin anglez për Drinkwater, i cili kaloi sezonin e fundit në Turqi me Kasimpasa pas huazimeve të mëparshme në Burnley dhe Aston Villa.

“Drinkwater ka qenë me Chelsean që nga vera e vitit 2017, kur ai nënshkroi nga Leicester City, ku kishte fituar titullin e Ligës Premier duke luajtur së bashku me N’Golo Kante. Debutimi i tij i Blues erdhi në fitoren 2-1 të Kupës së Ligës kundër Evertonit dhe u pasua nga një seri e paraqitjeve zëvendësuese, dhe fillon në një barazim të rëndësishëm në Liverpool dhe fitore mbresëlënëse ndaj Newcastle United”, shtohet më tej në komunikatën e Chelseat. /Telegrafi/