Kurt Zouma u largua nga Chelsea për në West Ham të premten në mbrëmje pasi kaloi shtatë vjet në Stamford Bridge.

Thomas Tuchel ka qenë i prirur për të shitur edhe disa lojtarë të tjerë, pasi gjermani po e përmirëson skuadrën e tij për sezonin e ri.

Blutë kanë grumbulluar talentë për vite me radhë, si Marco Van Ginkel, Davide Zappacosta dhe Oliver Giroud që të gjithë më në fund u larguan këtë verë pasi e kishin të vështirë të arrinin minuta të mjaftueshëm.

Chelsea's Callum Hudson-Odoi in action with Villarreal's Alberto Moreno

Sidoqoftë, Tuchel ende ka lojtarë në listën e tij që mund të largohen para mbylljes së afatit kalimtar që ndodhë nesër (e marte).

Daily Star ka përpiluar një listë me shtatë lojtarët e tjerë që mund të largohet nga kampioni në fuqi i Evropës.

LONDON, ENGLAND - AUGUST 01: Thomas Partey of Arsenal tangles with Ruben Loftus-Cheek of Chelsea during the Pre Season Friendly between Arsenal and Chelsea at Emirates Stadium on August 1, 2021 in London, England. (Photo by Marc Atkins/Getty Images)

Callum Hudson-Odoi është i lidhur me një kalim te Borussia Dortmundi në formë huazimi për dy vitet e ardhshme.

Në huazim mund të largohen edhe lojtarë si Ruben Loftus-Cheek, Ethan Ampadu e Charly Musonda.

Derisa në shitje mund të përfundojnë emra si, Ross Barkley, Danny Drinkwater e Lewis Baker. /Telegrafi/

Ethan Ampadu has struggled to earn first-team opportunities at Chelsea in past seasons

Ross Barkley and Ruben Loftus-Cheek could leave Chelsea before the window closes

Charly Musonda Jr has had a tough time with injuries

Lewis Baker has one Chelsea appearance to his name

Danny Drinkwater of Chelsea looks on during a Pre-Season Friendly between Chelsea and Peterborough United at Chelsea Training Ground