LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Cech pensionohet nga kombëtarja çeke (Foto)

Zyrtare: Cech pensionohet nga kombëtarja çeke (Foto)
Reklama

Portieri i Arsenalit, Petr Cech ka lajmëruar sot tërheqjen përfundimtare nga kombëtarja e Çekisë në moshën 34-vjeçare.

Ish-portieri i Chelseat është një ndër ikonat e kësaj kombëtare, me të cilën ka zhvilluar plot 124 ndeshje.


Arritja më e madhe e Cech me kombëtaren ka qenë gjysmëfinalja e vitit 2004, ku Çekia u mposht nga Greqia, ku më pas edhe fitoi Evropianin, duke mposhtur Portugalinë.

“Kemi kaluar momente fantastike së bashku, ju uroj shumë suksese në të ardhmen”, shkroi Peter Cech në një postim në profilin e tij në Twitter.

“Kur isha fëmijë, ëndrra ime më e madhe ishte të luaja të paktën një herë për ekipin kombëtar. Fakti që e kam bërë disa herë më bën vërtet krenar”, deklaroi për faqen zyrtare të Arsenalit. /Telegrafi/

cech tw

Në trend Sport

Më shumë
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Sylvinho rrëfehet për FIFA-n: Ju tregoj çelësin tonë të suksesit, ëndrra jonë është të kualifikohemi në Kupën e Botës

Sylvinho rrëfehet për FIFA-n: Ju tregoj çelësin tonë të suksesit, ëndrra jonë është të kualifikohemi në Kupën e Botës

Kombëtarja e Shqipërisë
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Liga e Kampionëve
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Kalo në kategori