Në fund të sezonit Stephan Lichtsteiner njoftoi se do largohet nga Juventusti dhe nuk ka vonuar shumë me gjetjen e skuadrës së re.

Sot (e martë) Arsenali ka njoftuar se ka siguruar shërbimet e mbrojtësit zviceran.

34-vjeçari i është bashkuar Topçinjve si lojtar i lirë dhe përvoja e tij shikohet si e nevojshme në Emirates.

Kapiteni i Përfaqësueses së Zvicrës nga viti 2016 është lojtari i katër me më së shumti paraqitje te helvetikët me 99 paraqitje.

Stephan te Arsenali do të bartë fanellën me numër 12.

Zyrtare: Cazorla i bashkohet Villarrealit Zyrtare: Cazorla i bashkohet Villarrealit

Trajneri Unai Emery ka thënë se ardhja e Lichtsteiner ka sjell eksperiencë dhe lidership në skuadër.

Në të kaluarën anësori ishte pjesë edhe për Grasshopper, Lille dhe Lazio. /Telegrafi/