LAJMI I FUNDIT:

Zola: Serie A ka nevojë për ekipet e Milanos

Zola: Serie A ka nevojë për ekipet e Milanos

Gianfranco Zola thotë se Serie A ka nevojë për klubet e Milanit për të sfiduar Juventusin, dhe për ta kthyer kampionat për të qenë shumë konkurrues.

Bianconerët kanë fituar ‘Scudetton’ për pesë sezonet e fundit rresht, me gjigantët e tjera tradicional që nuk ishin rivalët e tyre në vitet e fundit.

“Juventusi është ende favorit për fitoren finale këtë sezon, pra titullin e gjashtë radhazi”, ka thënë Zola për TeleRadioStereo, transmeton Telegrafi.

“Ekipet e tjera duhet për të rritur nivelin e tyre, dhe nuk jam vetëm duke folur për në fushë, pasi nuk ka shumë organizim. Ka klube të cilat janë duke bërë mirë, si Roma këtë vit dhe Napoli sezonin e kaluar”.

“Klubet milaneze kanë nevojë për të rritur nivelin e tyre, dhe ata janë duke u përgatitur për këtë. Kjo është ajo që ligën italiane do ta kthente për të qenë shumë konkurruese”, përfundoi trajneri italian. /Telegrafi/

Reklama