LAJMI I FUNDIT:

Zhgënjimi i Matheus Cunha kur nuk e dëgjoi emrin e tij nga lista e Brazilit për Kampionatin Botëror

Zhgënjimi i Matheus Cunha kur nuk e dëgjoi emrin e tij nga lista e Brazilit për Kampionatin Botëror

Sulmuesi i Atletico Madridit, Matheus Cunha ka publikuar një video të momentit kur mëson se nuk ka marrë ftesë nga Brazili për Kupën e Botës.

Reklama

Pasi Tite shpalli listën e brazilianëve, vëmendjen më të madhe e tërhoqi fakti se në mesin e lojtarëve të ftuar nuk janë Roberto Firmino nga Liverpooli dhe Matheus Cunha, i cili luan për Atletico Madrid dhe ka qenë i rregullt në kombëtare vitin e kaluar. Dyshja nuk do të jenë në mesin e fatlumëve që do të udhëtojnë drejt Katarit.

Duke qenë se në këtë drejtim priste një ftesë për Kampionatin Botërori, mungesa e goditi shumë, kur e pa se nuk ishte në mesin e lojtarëve që do të shkojnë drejt Katarit dhe në profilin e tij në Instagram ka publikuar momentin kur ai zbuloi se ai nuk ishte në mesin e lojtarëve të ftuar.

“Faleminderit të gjithëve që më dërguan mesazhe mbështetjeje. Ishte e vështirë, ishte e dhimbshme, por kjo është pjesë e jetës”, ka shkruar ai së bashku me një video ku tregon se sa i dëshpëruar është për gjithçka.

Në vend të tij janë ftuar emra si: Antony, Gabriel Jesus, Gabriel Martinelli, Pedro, Neymar, Raphinha, Richarlison, Rodrigo, Vinicius Junior dhe Everton Ribeiro. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Kalo në kategori