Zëvendësuesit Berisha dhe Marleku sjellin fitoren, Kosova U21 mposht Andorrën U21

Kosova U21 e ka filluar me fitore kampanjën kualifikuese për kampionatin evropian që mbahet në vitin 2023, duke e mposhtur Andorrën U21 me rezultat 2-0.

Pjesa e parë u mbyll pa gola edhe pse ishte një dominim i djelmoshave tanë, por që nuk pati pothuajse asnjë rast të mirë shënimi.

Një lojë e zbehtë në aspektin ofanziv nga “Dardanët”, lojë kjo që nuk prodhoi rezultat.

Pjesën e dytë Kosova rrezikoi më shumë me Valmir Veliun dhe Veton Tushën, por pa sukses.

Dyshja e futur në pjesën e dytë Dion Berisha dhe Mark Marleku, i dhanë rrjedhë të tjerët ndeshjen.

Fillimisht ishte Dion Berisha që shënoi në minutën e 82-të pas një gabimi në mbrojtje (1-0).

Ky gol i dëshpëroi mysafirët, që tentuan të bëjnë më shumë, por lanë hapësira prapa.

Sulmuesi Mark Marlku vendosi ndeshjen kur shënoi gol të bukur për 2-0 në minutën e 85-të.

Këto janë tri pikët e para në ndeshjen e parë për Kosovën U21./Telegrafi/

E zbulon njëri nga investitorët arsyen e vërtetë se përse Barcelona e la Messin të largohej drejt PSG-së

Ndoshta penalltia më e keqe e ekzekutuar në histori të futbollit - ylli i Osasunas, fytyra tragjike ndaj Valencias

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion