Zeneli vlerësohet pas fitores

Arber Zeneli është rikthyer në fushë me Heerenveenin dhe ekipi i tij ka rikthyer fitoret.

Sulmuesi i talentuar kosovar, është aktivizuar në pjesën e dytë në fitoren minimale të ekipit të tij.

Heerenveen ka arritur të shënoi një fitore tejet të vështirë me rezultat minimal 1-0 ndaj Willem II.

Zeneli u inkuadrua në lojë në minutën e 53-të duke rrezikuar disa herë portën e mysafirëve.

Paraqitja e mitrovicasit u vlerësua pozitivisht pasi ai morri një notë 6,2 në këtë ndeshje.

Hereenveen me këtë fitore ka mbetur në garë për një vend në kupat e Evropës.

Aktualisht skuadra bardh e kaltër zë pozitën e tetë në tabelë me 43 pikë, dy më pak se Twente dhe tri më pak se AZ Alkmaar. /Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro