LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

Pavarësisht formës së tij të shkëlqyer që kur iu bashkua Real Madridit, problemi i madh i Jude Bellingham është gjuha.

Mesfushori së fundmi është ankuar se sa e vështirë ka qenë për të të mësojë spanjisht.

Ja ku Brahim Diaz është futur në ndihmë si një kalorës me parzmore të shndritshme. Sipas Relevo, Brahim dhe Jude kanë krijuar një miqësi të thellë me spanjollin duke marrë rolin e përkthyesit dhe mësuesit për anglezin.

Festimi i Bellingham: Nga vjen dhe çfarë do të thotë për të?
Lexo po ashtu Festimi i Bellingham: Nga vjen dhe çfarë do të thotë për të?

Por, Brahim nuk e ndihmon Jude vetëm me spanjishten e tij. Mediumi bën të ditur se ai gjithashtu e ndihmon atë të vizitojë qytetin duke i treguar disa nga vendet e tij të preferuara.

Miqësia e Bellinghamit me Diazu bë edhe më e dukshme kur anglezi kopjoi stilin e çorapeve të grisura të Bellinghamit gjatë një ndeshjeje kundër Granadës.

Ata gjithashtu po e sjellin atë miqësi në fushë. Kundër Betis të shtunën ishte Brahim ai që asistoi Bellingham për golin e tij të 12-të të sezonit në La Liga pas 14 ndeshjeve. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Premier League
Finalja e EFL Cup, Chelsea – Liverpool: Luhet për trofeun e parë në Angli

Finalja e EFL Cup, Chelsea – Liverpool: Luhet për trofeun e parë në Angli

Premier League
Objektivi i Real Madridit etiketon Sergio Ramos si idhullin e tij

Objektivi i Real Madridit etiketon Sergio Ramos si idhullin e tij

La Liga
Kush është Robert Ibertsberger, ndihmësi i Franco Fodas që synon ta dërgojë Kosovën në Kampionatin Botëror

Kush është Robert Ibertsberger, ndihmësi i Franco Fodas që synon ta dërgojë Kosovën në Kampionatin Botëror

Përfaqësuesja e Kosovës
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Kalo në kategori