Z Mobile Prishtina eliminon Bashkimin dhe kualifikohet në finale

(Foto: Facebook/KB Prishtina)

Z Mobile Prishtina e ka siguruar edhe fitoren e tretë në serinë gjysmëfinale kundër Bashkimit, për t’u kualifikuar në finalen e madhe.

Bardhekaltrit fituan me rezultat të ngushtë (98-95) në palestrën “Sezai Surroi” për ta siguruar pjesëmarrjen në finale.

Të gjitha lajmet nga Superliga e Kosovës në basketboll
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Superliga e Kosovës në basketboll

Mysafirët ishin bindës në çerekun e parë (14:21), ndërsa dhjetëminutëshi i dytë u takoi vendasve (27:24).

Pas kthimit nga pushimi, vizitorët ishin sërish më të mirë (26:32), ndërsa edhe pse e fituan fraksionin e fundit (28:21), vendasit e humbë ndeshjen.

Në finale, Z Mobile Prishtina luan kundër Rahoveci që e eliminoi Golden Eagle Yllin. /Telegrafi/

Dy lojtarë 'refuzuan' të ekzekutonin penalltinë në ndeshjen Man City-Real Madrid

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç