Është ndara nga jeta gjatë ditës së sotme (e shtunë), kryetari i federatës së futbollit, Fadil Vokrri.

Legjenda e futbollit kosovar ka pasur një komplikim dhe është dërguar me urgjencë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Ndërron jetë kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri Ndërron jetë kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri

Mirëpo këtij sulmi, fatkeqësisht ai nuk ka arritur t’i mbijetojë.

Yje të shumtë nga fusha e sportit, artit e politikës kanë shprehur ngushëllime për humbjen e legjendës së futbollit kosovar.

Kush ishte Fadil Vokrri? Futbollisti më i madh nga Kosova që si kryetar i FFK-së anëtarësoi shtetin e tij në UEFA e FIFA Kush ishte Fadil Vokrri? Futbollisti më i madh nga Kosova që si kryetar i FFK-së anëtarësoi shtetin e tij në UEFA e FIFA

Ata kanë publikuar imazhe të të ndjerit në rrjetet sociale, teksa kanë shkruar se ndjehen të trishtuar që mëngjesin e sotëm e zgjuan me një lajm të hidhur për të.

Në vazhdim mund të ndiqni ngushëllimet e yjeve për të ndjerin Vokrri. /Telegrafi/

Pusho ne paqe Legjend…

A post shared by Ledri Vula (@ledrivula) on Jun 9, 2018 at 4:38am PDT

R.I.P Legjenda e futbollit Shqiptar FADIL VOKRRI 🙏🏻🙏🏻

A post shared by bleromuharremi (@bleromuharremi) on Jun 9, 2018 at 2:13am PDT

U prehsh në paqe Fadil Vokrri

A post shared by Arbnora Ademaj (@arbnora_ademaj) on Jun 9, 2018 at 2:35am PDT

Pusho ne paqe Fadil Vokrri!

A post shared by Osman Azemi (@osmanazemiofficial) on Jun 9, 2018 at 4:31am PDT

Pusho i qetë legjendë #FadilVokrri

A post shared by Rasim Thaçi Cima Official (@rasim_thaci_cima) on Jun 9, 2018 at 3:36am PDT

R.I.P legjenda Fadil Vokrri 🙏

A post shared by Contact Manager : +38344158103 (@gili.official) on Jun 9, 2018 at 4:24am PDT

Fadil Vokrri Gjithmonë n’zemrat tona. Pusho i Qetë Legjendë 🙏

A post shared by MC Kresha (@tavnikcity) on Jun 9, 2018 at 6:25am PDT

Foto: Vlora Çitaku/Instagram