Trajneri i Barcelonës, Xavi e ka pranuar se dëshiron një marrëveshje të re për kapitenin e ekipit, Sergi Busquets.

Mesfushori ka bërë disa paraqitje të shkëlqyera në javët e fundit për Barçën dhe Xavi u pyet për të ardhmen e tij.

Trajneri u përgjigj në mënyrë të qartë dhe kategorike duke konfirmuar dëshirën për të vazhduar me yllin spanjoll.

Busquets refuzon ofertën ‘marramendëse’ nga Al Nassr Busquets refuzon ofertën ‘marramendëse’ nga Al Nassr

“Vendimi do të jetë i tij. Ne jemi në pritje. Ai është një person shumë i rëndësishëm për klubin, si brenda dhe jashtë fushës. Ai është kapiteni”.

“Ai ka fituar të drejtën për të vendosur të ardhmen e tij. Do të isha i kënaqur nëse ai do të qëndronte edhe një vit”, ka thënë Xavi.

Reklama

Vendimi, siç thotë Xavi, do të jetë në dorën e tij, por e sigurt është se Barcelona do të vendosë në tavolinë një ofertë që ai të vazhdojë edhe një vit. /Telegrafi/

Reklama