LAJMI I FUNDIT:

Xavi donte që Barcelona t’i hiqte qafe Lewandowskin dhe katër lojtarë të tjerë

Xavi donte që Barcelona t’i hiqte qafe Lewandowskin dhe katër lojtarë të tjerë

Xavi nuk do të kishte llogaritur në Robert Lewandowskin, Vitor Roquen, Joao Felix, Oriol Romeu dhe Marcos Alonso sezonin e ardhshëm, sipas Gol a Gol.

Ish-trajneri i skuadrës katalunase donte që klubi të hiqte qafe ata lojtarë.

Këto ide të Xavit thuhet se janë një nga arsyet e kthesës së Joan Laportas për të ardhmen e tij.


Presidenti Blaugranas beson se Lewandowski dhe Roque meritojnë të jenë pjesë e ekipit, ndërsa as qëndrimi i Felix nuk përjashtohet.

Në këtë drejtim, ardhja e Hans-Dieter Flick ka kuptim të plotë për bordin. Gjermani thuhet se konsideron t’u japë shanse si Lewandowskit ashtu edhe Roques, ndërkohë që ai ende nuk ka marrë vendimin për të ardhmen e Felix.

Më herët u raportua se përfaqësuesit e Lewandowskit dhe Roques nuk ishin impresionuar me mënyrën se si Xavi i trajtonte lojtarët përkatës.

Kohët e fundit, trajneri i Barçës i ka dhënë pak kohë Roques dhe ka larguar Lewandowskin në pjesët e dyta. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

UFC
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Serie A
Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Premier League
Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Premier League
Kalo në kategori