LAJMI I FUNDIT:

Xavi ankohet për ‘gabimin fëmijëror’ në barazimin ndaj Mallorcas

Xavi ankohet për ‘gabimin fëmijëror’ në barazimin ndaj Mallorcas
Reklama

Barcelona ende nuk ka humbur në La Liga këtë sezon, por seria e tyre prej gjashtë ndeshjesh fituese përfundoi të martën në mbrëmje, pasi barazuan 2-2 me Mallorca në Son Moix.

Nikoqirët kryesuan dy herë përmes Vedat Muriqit dhe Abdon Prats, por Barcelona barazoi në të dyja rastet me anë të Raphinha dhe Fermin Lopez, i cili shënoi golin e tij të parë konkurrues për ekipin e parë.


Ishte një mbrëmje frustruese për Barcelonën dhe trajneri Xavi Hernandez tha për mediat pas ndeshjes se ishte një ndeshje që skuadra e tij duhet ta kishte fituar. Ai ndjeu se skuadra e tij bëri shumë gabime gjatë 90 minutave.

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor
Lexo po ashtu Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

“Është një pikë e pamjaftueshme, dhe kjo është për shkak të gabimeve tona. Goli i dytë që ata shënuan ishte një gabim fëmijëror”, ka thënë Xavi pas ndeshjes.

Xavi sigurisht që ka arsye për të qenë i zemëruar. Goli i parë i Mallorca erdhi nga një tollovi në mbrojtje, ndërsa i dyti erdhi nga një top i gjatë që u përfundua me sukses nga Prats.

Barcelona do të shpresojë të rikthehet shpejt. Ata përballen me Sevillan në stadiumin Olimpik të premten, edhe pse andaluzianët do të shkojnë në atë ndeshje me besim të lartë pas një fitoreje të shkëlqyer të martën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ekskluzive: Drita vendos për trajnerin e ri, prezantimi në 24 orët e ardhshme

Ekskluzive: Drita vendos për trajnerin e ri, prezantimi në 24 orët e ardhshme

Romak Zeqiri
Lionel Messi 'iu lut Guardiolës që ta transferonte atë te Man City' në mesazhet e rrjedhura nga WhatsApp

Lionel Messi 'iu lut Guardiolës që ta transferonte atë te Man City' në mesazhet e rrjedhura nga WhatsApp

Premier League
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Arsenali lidhet me një lëvizje shokuese për Kylian Mbappen

Arsenali lidhet me një lëvizje shokuese për Kylian Mbappen

Premier League
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Kalo në kategori