Sulmuesi Albain Ajeti ka munguar në ndeshjen e parë të sezonit ndaj Thun, për shkak të një dëmtimi.

Por Ajeti është pranë transferimit në Ligën Premier.

Sipas gazetës zvicerane Blick, londinezët e West Ham kanë shfaqur interes për qendërsulmuesin dhe thuhet të ketë gati 8 milionë euro për të.

Një ofertë e parezistueshme për klubin zviceran edhe pse presidenti i klubit kishte thënë dëshiron ta ruan këtë skuadër aktuale.

West Ham duhet të veprojë shpejtë pasi për më pak se një javë mbyllet afati kalimtar në Angli. /Telegrafi/