WBA 1-1 Arsenal: Notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve (Foto)

Arsenali ka barazuar 1-1 në udhëtimin e tyre te West Bromwich në kuadër të javës së 21-të të Ligës Premier.

Topçinjtë kanë lëshuar nga duart fitoren në udhëtimin e tyre te WBA, pasi kanë pranuar gol nga penalltia në minutën e 89-të.

Golat në këtë takim u shënuan nga Alexis Sanchez (83′) për skuadrën e Arsene Wengerit dhe Jay Rodriguez (89′) për vendasit.

Lexo po ashtu Arsenali i Xhakës dhe Mustafit e mbyll me barazim ndaj WBA-së vitin 2017 (Video)

Lojtari më i dalluar i kësaj ndeshje ishte mbrojtësi Lorient Koscielny, i cili u notua me 7.5, ndërsa nota më e ulët shkoi për mesfushori Jake Livermore, që u notua me 6.0.

Për 90 minuta në këtë ndeshje luajtën edhe dy futbollistët me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi, ku i pari u vlerësua me notë 6.6, ndërsa i dyti me 6.8. /Telegrafi/

WBA:

Te WBA më të dalluarit ishin Philipps, Rodriguez dhe Dowson

Arsenal:

Te Arsenali dështuan Cech, Bellerin dhe Kolasinac

Nga Spanja raportojnë se Lunin ka arritur marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Ish-futbollisti që e la karrierën profesioniste për t'u bërë luftëtar në UFC tani po shpartallon kundërshtarët