Sulmuesi i Bayern Munichut, Sandro Wagner, mezi pret për të luajtur kundër Cristiano Ronaldos në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Goli i 15-të i Ronaldos në Ligën e Kampionëve të këtij sezoni siguroi një fitore dramatike dhe të diskutueshme në çerekfinalen e Realit kundër Juventusit.

Ky gol i portugezi i dërgoi Mbretërit në gjysmëfinale të kësaj gare dhe shorti deshi që spanjollët të përballet me Bayernin në këtë fazë.

CR7 vs Messi në LK, portugezi dominon me gola në fazën e eliminimit direkt CR7 vs Messi në LK, portugezi dominon me gola në fazën e eliminimit direkt

Ronaldo ka shënuar 41 herë këtë sezon dhe ka shënuar më shumë se 400 gola gjatë karrierës së tij në Madrid, dhe sulmuesi i Bayernit, Wagner, është një admirues i madh i portugezit.

Sulmuesi gjerman i Bayernit ka folur fjalë të mëdha për Ronaldon

Wagner ka thënë se Ronaldo është i madh dhe shënon më shumë gola në ndeshjes sesa ky në stërvitje.

“Ai është i madh. Më pëlqejnë njerëz të tillë si ai. E di që shumë njerëz e kritikojnë atë, por mua më pëlqen”, ka thënë fillimisht Wagner.

Në ndërkohë, rekordet e CR7 nuk kanë të ndalur Në ndërkohë, rekordet e CR7 nuk kanë të ndalur

“Do të ishte e mërzitshme nëse do të ishim të gjithë të njëjtë”, shtoi ai.

“Ai shënon më shumë gola në ndeshje sesa unë në trajnim. Do të jem shumë i lumtur që do të takohem me të”, përfundoi gjermani. /Telegrafi/