LAJMI I FUNDIT:

Vetëm edhe dy filma nga Tarantino dhe pensionohet!

Vetëm edhe dy filma nga Tarantino dhe pensionohet!

Filmbërësi i famshëm, Quentin Tarantino, ka bërë të ditur edhe një herë se pasi të realizojë filmin e tij të dhjetë jubilar, do të largohet nga kjo punë.

Reklama

Kjo do të thotë se nga regjisori dhe skenaristi legjendar do të vijnë vetëm edhe dy filma, njofton Telegrafi.

53-vjeçari e kishte bërë këtë pohim shumë kohë më parë, mirëpo tash e ka konfirmuar gjatë një konference në San Diego .

Siç raporton People.com, ai shpreson që të mbahet mend si filmbërësi më i madh i të gjitha kohërave, duke qenë se deri më tani ka xhiruar vetëm tetë filma, ndërsa i ka fituar dy çmime Oscar.

“Shpresoj që kur ta përfundoj karrierën të mbetem regjisori më i mirë i të gjitha kohërave. Dhe jo vetëm kaq, por edhe artisti më i mirë që ka jetuar”, ka deklaruar Tarantino.

Tarantino bëhet me yll në Hollywood (Foto)
Lexo po ashtu Tarantino bëhet me yll në Hollywood (Foto)

Krijuesi i hit-filmave, si “Pulp Fiction”, “Kill Bill” e “Django Unchained”, ka thënë se frymëzimin për projektet e tij e gjen shpesh në muzikë. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
Don Xhoni paralajmëron këngën e re “Ike” - protagoniste në klip është ish e dashura e tij ruse

Don Xhoni paralajmëron këngën e re “Ike” - protagoniste në klip është ish e dashura e tij ruse

Magazina
Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Magazina
Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
Kalo në kategori