LAJMI I FUNDIT:

Vedat Muriqi: Ndeshje e rëndësishme, kthehemi me një pikë

Vedat Muriqi: Ndeshje e rëndësishme, kthehemi me një pikë

Vedat Muriqi e ka vlerësuar pozitivisht barazimin e Përfaqësueses së Kosovës në udhëtim te Izraeli në ndeshjen e parë të Grupit I në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2024”.

Reklama

Dardanët morën një barazim të madh 1-1 në udhëtim te Izraeli, edhe pse ishin afër të merrnin të tri pikët.

Ky barazim ka lënë shije të mirë të sulmuesi i Kosovës, Muriqi, i cili pas kësaj pike, shpreson një fitore ndaj Andorrës në Prishtinë.

Kosova e nis me këmbë të mbarë, merr një pikë në Tel Aviv
Lexo po ashtu Kosova e nis me këmbë të mbarë, merr një pikë në Tel Aviv

“Ishte një ndeshje e rëndësishme për neve. E kemi ditur që Izraeli janë ekip i fortë. Janë favorit i grupit me Zvicrën”, ka thënë fillimisht Muriqi pas ndeshjes.

“Kemi punuar shumë dhe sot kthehemi me një pikë. Ka pasur raste kur e humbëm kontrollin”.

Notat e lojtarëve, Izrael 1-1 Kosovë: Rashica më i miri te Dardanët
Lexo po ashtu Notat e lojtarëve, Izrael 1-1 Kosovë: Rashica më i miri te Dardanët

“Ka qenë ndeshje që kemi mundur me humb, por edhe me fituar”.

“Na duhet të fitojmë ndaj Andorrës dhe me mbyll këtë muaj me katër pikë”, përfundoi sulmuesi i Kosovës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

La Liga
Presidenti i La Ligas lëshon 'bombën': Barcelona mund të bie nga La Liga

Presidenti i La Ligas lëshon 'bombën': Barcelona mund të bie nga La Liga

La Liga
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Gary Neville befason me mendimin e tij për Arsenalin këtë sezon

Gary Neville befason me mendimin e tij për Arsenalin këtë sezon

Premier League
“Heshtje” në terrenin stërvitor të Real Madridit, lojtarët fillojnë të dyshojnë në sistemin e Ancelottit

“Heshtje” në terrenin stërvitor të Real Madridit, lojtarët fillojnë të dyshojnë në sistemin e Ancelottit

La Liga
E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

Premier League
Kalo në kategori