LAJMI I FUNDIT:

Van Dijk flet pas kritikave: Nuk jam robot, por dua me gjithë shpirt të jem i suksesshëm më Liverpoolin

Van Dijk flet pas kritikave: Nuk jam robot, por dua me gjithë shpirt të jem i suksesshëm më Liverpoolin

Virgil Van Dijk ishte jashtë fushave për një muaj, nga shkurti deri në mars, kur pësoi një tërheqje muskulore.

Reklama

Gjithsesi, holandezi është rikthyer dhe i ka luajtur të plota katër ndeshjet e fundit me “The Reds”,me trajnerin Jurgen Klopp që nuk po i jep pushim.

Megjithatë, vetë Van Dijk së fundmi shprehet se kërkon të luajë gjithnjë dhe të japë kontribut për klubin e zemrës.

“U riktheva nga dëmtimi në gju dhe i kam luajtur të gjitha ndeshjet sepse çdo lojtar kërkon të jetë gjithnjë në fushë”.

“Prandaj punoj shumë, kur vjen dita e ndeshjes unë dua të zbres në fushë dhe të ndihmoj skuadrën”.

Van Dijk ka pësuar rënie të madhe, Liverpooli dy talentë të mëdhenj në listë për ta zëvendësuar
Lexo po ashtu Van Dijk ka pësuar rënie të madhe, Liverpooli dy talentë të mëdhenj në listë për ta zëvendësuar

“Edhe kur ishim para Kupës së Botës, unë nuk mendoja aspak për të pushuar. Dua të kem ndikim në këtë klub sepse e dua me gjithë zemër”.

“Dua të jem i suksesshëm me Liverpoolin, por ndonjëherë trupi nuk të përgjigjet sepse nuk jam robot”, ka thënë holandezi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

Ndërkombëtare
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori