LAJMI I FUNDIT:

Van Dijk ka pësuar rënie të madhe, Liverpooli dy talentë të mëdhenj në listë për ta zëvendësuar

Van Dijk ka pësuar rënie të madhe, Liverpooli dy talentë të mëdhenj në listë për ta zëvendësuar

Sipas Goal, Liverpooli duhet të angazhojë një qendërmbrojtës të ri për të përforcuar skuadrën përballë rritjes së moshës, dëmtimeve dhe produktivitetit më të ulët të lojtarit kryesor në këtë repart, Virgil Van Dijk.

Reklama

Alternativat Joel Matip dhe Joe Gomez kanë shfaqur shumë vështirësi për të zëvendësuar holandezin në mbrojtjen e Anfield.

Edhe Van Dijk nuk po tregon atë forcë dhe kthjelltësinë që e kishte në vitet e para kur kaloi në Liverpool.

Në këtë këndvështrim, duke kaluar një sezon shumë negativ dhe me shumë gola të pësuar (47 gola në 36 ndeshje).

Një fanellë e re krejtësisht e pazakontë e Liverpoolit u zbulua, tifozët nuk janë të emocionuar me pamjen e saj
Lexo po ashtu Një fanellë e re krejtësisht e pazakontë e Liverpoolit u zbulua, tifozët nuk janë të emocionuar me pamjen e saj

The Reds kanë vëzhguar tashmë dy objektiva të mundshëm, portugezët dhe që luajnë në kampionatin vendas: Antonio Silva, 19 vjeç nga Benfica dhe Gonçalo Inácio, 21 vjeç nga Sporting.

Megjithatë, dy portugezët nuk janë opsionet e vetme për Liverpoolin, pasi sipas Goal, në listë është Josko Gvardiol i RB Leipzig.

Në listën e gjerë janë: Nayef Aguerd (West Ham), Perr Schuurs (Torino), Levi Colwill (i huazuar nga Chelsea te Brighton) dhe Jarrad Branthëaite (në PSV Eindhoven në huazim nga Everton). /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

La Liga
Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Serie A
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

La Liga
Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Ndërkombëtare
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kalo në kategori