Kosova feston 11-vjetorin e shpalljes shtet, ndërsa yjet e skenës i kanë shfrytëzuar rrjetet sociale për t’i uruar fansat e tyre për këtë përvjetorë të Pavarësisë së vendit.

Disa prej tyre thjesht kanë bërë urime për këtë ditë festive, ndërsa disa të tjerë urimin e kanë shoqëruar me mesazhe të ndryshme.

View this post on Instagram

Gëzuar Kosove! #lavdideshmoreve #11vjetshtet

A post shared by GETOAR SELIMI (@ghettogeasy) on Feb 16, 2019 at 5:24pm PST

Kujtojmë që më 17 shkurt të vitit 2008, Kuvendi i Republikës së Kosovës e shpalli Deklaratën e Pavarësisë së Kosovës.

View this post on Instagram

Happy independence day Kosovo💙💛 #11

A post shared by Era Istrefi (@eraistrefi) on Feb 17, 2019 at 6:02am PST

Në një mbledhje ku morën pjesë 109 (nga gjithsej 120) deputetë, Kuvendi i Republikës njëzëri e shpalli Kosovën shtet të pavarur.

View this post on Instagram

Urime 11 vjet Shtet Kosovë 🙌🏻

A post shared by Shkurte Gashi (@shkurtegashi_) on Feb 16, 2019 at 6:22pm PST

Në ndërkohë, derisa Serbia vazhdonte të kërkojë vlerësimin e vlefshmërisë ndërkombëtare dhe mbështetje për pozicionin e saj duke pohuar se Deklarata e Pavarësisë së Kosovës ishte e paligjshme.

Më 22 korrik 2010, Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë konstatoi se Deklarata e Kosovës për Pavarësi, nuk e ka shkelur të drejtën ndërkombëtare. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Urime 17 Shkurti Shqipe🇽🇰🇦🇱

A post shared by Tayna (@tayna) on Feb 17, 2019 at 4:27am PST

View this post on Instagram

URIME KOSOVË 💙💛

A post shared by Dhurata Dora (@dhuratadora) on Feb 17, 2019 at 1:42am PST

View this post on Instagram

Urime 11 vjetori i pavarasis se Kosoves👐

A post shared by Nora Istrefi (@noraistrefi) on Feb 17, 2019 at 5:31am PST

View this post on Instagram

Kosovë! Qofsh perdite e me e bukur! ❤️

A post shared by RONELA (@ronelahajatiofficial) on Feb 17, 2019 at 4:49am PST

View this post on Instagram

Gëzuar Kosovë! #happyindependenceday

A post shared by Shkumbin Ismaili (@shkumbinismaili1) on Feb 17, 2019 at 1:44am PST

View this post on Instagram

Kosova jem urime , 11 vjet pavarësi…

A post shared by MAJK (@majkaveli) on Feb 16, 2019 at 11:55pm PST

View this post on Instagram

Gezuar Kosove! 💙

A post shared by Orinda Huta (@orindahuta) on Feb 17, 2019 at 1:17am PST

View this post on Instagram

Gezuar Kosove ❤️🖤💙💛

A post shared by Alban Skenderaj (@albanskenderaj) on Feb 17, 2019 at 5:15am PST

View this post on Instagram

Urime Kosove 11 vjet “ shtet “

A post shared by 2po2 (@besnik2po2) on Feb 17, 2019 at 5:58am PST

View this post on Instagram

Gëzuar… o Sa Mirë me qene Kosovar…

A post shared by O Sa Mirë Official (@o_sa_mire_official) on Feb 17, 2019 at 1:32am PST

View this post on Instagram

Urime Kosove 🇽🇰😊🙏🏽

A post shared by Ciljeta Xhilaga (@ciljetaxhilaga) on Feb 17, 2019 at 5:04am PST

View this post on Instagram

Gezuar 11 Kosovë – e n'oshta po m'ushemi mend!

A post shared by Eliza Hoxha (@eliza_hoxha_official) on Feb 17, 2019 at 2:11am PST

View this post on Instagram

Urime pavaresia Kosovë #11vjetshtet

A post shared by A L B A T R I T M U Q I Q I (@albatritmuqiqi) on Feb 17, 2019 at 5:06am PST

View this post on Instagram

URIME PAVARËSINË KOSOVË ❤️

A post shared by Gold AG (@arianagushi) on Feb 17, 2019 at 12:22am PST

View this post on Instagram

11 vjet Kosove e pavarur.

A post shared by bes kallaku (@bes_kallaku) on Feb 17, 2019 at 4:21am PST

View this post on Instagram

Gezuar Kosove 🔴⚫️

A post shared by ACTOR/SINGER/HOST/AUTHOR/ (@rozana_radi) on Feb 17, 2019 at 5:21am PST

View this post on Instagram

Urime Kosova 🙌💙

A post shared by COZMAN (@cozman) on Feb 17, 2019 at 6:48am PST

View this post on Instagram

Urime Kosovë 🇽🇰💙💛 #17Shkurt

A post shared by G e n t F a t a l i (@gentfatali) on Feb 17, 2019 at 5:18am PST

View this post on Instagram

💙💛 #Kosova11

A post shared by R O N A N I SH L I U (@rona1shliu) on Feb 17, 2019 at 4:11am PST

View this post on Instagram

URIME VENDI IM 👐💙.

A post shared by Nita Latifi (@nitalatifii) on Feb 17, 2019 at 2:29am PST