Manchester United besohet se është në ndjekje të mbrojtësit të Romës, Kostas Manolas.

Sipas La Gazzetta dello Sport është United po që insiston fuqishë për të nënshkruar me Manolas.

E gjitha po nxitohet edhe për shkak se lojtari ka angazhuar si agjent Mino Raiolan.

Katër klientë të Raiolas kaluan së fundmi në Old Trafford dhe pse tashmë i vetmi që ka mbetur është Paul Pogba.

Qendra e mbrojtjes është pozitë prioritare për Djajtë e Kuq për t’u forcuar për këtë verë, teksa Roma mund të detyrohet ta shesë Manolas nëse dështon të kualifikohet në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/