LAJMI I FUNDIT:

Ulpiana nuk tregon mëshirë për Feronikelin në duelin e tetë golave

Ulpiana nuk tregon mëshirë për Feronikelin në duelin e tetë golave
Foto: Arkiv

Ulpiana tashmë e rënë në Ligën e Parë ka mposhtur me rezultat të thellë Feronikelin që po ashtu i bashkangjitet në nivelin më poshtë në kuadër të javës së 35-të në BKT Superligën e Kosovës me rezultat 6-2.

Pas vetëm gjashtë minutash lojë, vendasit kaluan në epërsi me anë të Trimor Selimit, për 1-0, i cili realizoi edhe të dytin pas vetëm gjashtë minutash lojë.


Për golin e tretë dhe të katërt u përkujdesën Iran Junior dhe Ermir Rezin, që shënuan në minutën e 25-të, respektivisht 30-të.

Mirëpo Nikli nuk u dorëzua në minutat në vazhdim dhe realizoi dy gola për pestë minuta (35’, 40’), për rezultatin 4-2.

Mirëpo, në 45 minutat e dytë, Ulpiana realizoi edhe dy gola të tjerë.

Ishte minuta e 60-të e takimit, kur vendasit shënuan për 5-2, derisa Egzon Qerimi realizoi për 6-2 në minutën e 90-të.

Ulpiana ka grumbulluar 27-të pikë pas 35 javësh, ndërsa Feronikeli ka 12 sosh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Ndërkombëtare
Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Liga e Kampionëve
Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Premier League
Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

La Liga
Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

La Liga
Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

La Liga
Kalo në kategori