LAJMI I FUNDIT:

Ulpiana dhe Feronikeli luajnë për prestigj, formacionet zyrtare

Ulpiana dhe Feronikeli luajnë për prestigj, formacionet zyrtare

Ulpiana dhe Feronikeli kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e të vlefshme për javën e 35-të në BKT Superligën e Kosovës.

Lipjanasit janë nikoqir të drenicasve në takimin i cili pritet të zhvillohet në stadiumin “Sami Kelmendi” me fillim nga ora 15:00.

Të dy skuadrat kanë rënë tashmë matematikisht nga kategoria dhe do të luajnë pa presion.

Megjithatë, ekipet duan fitore prestigji dhe synojnë të marrim maksimumin e pikëve nga ky takim.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Ulpiana: Thaqi; Rapuca, Shkalla, Makolli, Avdulli; Emini, Shala; Rezi, Qerimi, Iran; Selimi;

Feronikeli: Mala; E.Kuçica, A.Kastrati, Morina, E.Kastrati; Ardi Qorri, Cervadiku, Gjylani; Rexhepi, Ad.Qorri, Kiqina; 

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Dalin pamjet se çfarë u bënë medaljeve Caicedo dhe Lavia pas humbjes së finales nga Liverpooli

Dalin pamjet se çfarë u bënë medaljeve Caicedo dhe Lavia pas humbjes së finales nga Liverpooli

Premier League
“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

Premier League
Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Premier League
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga

"Kjo ishte diçka që nuk e kisha parë në asnjë lojtar deri në atë moment" - drejtori i Barcelonës thekson aftësinë mahnitëse të Ronaldos

Përfaqësueset
Coutinho tregon se kush duhet ta drejtojë Barcelonën mes Klopp dhe Flick

Coutinho tregon se kush duhet ta drejtojë Barcelonën mes Klopp dhe Flick

Bundesliga
Kalo në kategori