Ulpiana dhe Feronikeli kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e të vlefshme për javën e 35-të në BKT Superligën e Kosovës.

Reklama

Lipjanasit janë nikoqir të drenicasve në takimin i cili pritet të zhvillohet në stadiumin “Sami Kelmendi” me fillim nga ora 15:00.

Të dy skuadrat kanë rënë tashmë matematikisht nga kategoria dhe do të luajnë pa presion.

Megjithatë, ekipet duan fitore prestigji dhe synojnë të marrim maksimumin e pikëve nga ky takim.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Ulpiana: Thaqi; Rapuca, Shkalla, Makolli, Avdulli; Emini, Shala; Rezi, Qerimi, Iran; Selimi;

Reklama

Feronikeli: Mala; E.Kuçica, A.Kastrati, Morina, E.Kastrati; Ardi Qorri, Cervadiku, Gjylani; Rexhepi, Ad.Qorri, Kiqina; 

/Telegrafi/