Ukraina dhe Spanja i kanë publikuar formacionet zyrtarë për takimin në kuadër të Ligës së Kombeve.

Të dy kombëtaret takohen në kuadër të Ligës A, Grupi i 4-të, në ndeshjen që fillon në ora 20:45 në stadiumin “NSC Olimpiyskiy”.

Spanja është aktualisht lider i grupit me shtatë pikë, dy më shumë se Gjermania që është në vendin e dytë.

Në anën tjetër, Ukraina gjendet në vendin e tretë me tri pikë, derisa Zvicra është në të katërtit me një sosh.

Formacioni startues i Ukrainës: Bushchan, Karavaev, Zabarnyi, Mukolenko, Sobol, Sydorchuk, Makarenko, Shaparenko, Yarmalenko, Yarenchuk, Zubkov.

Foto: uefa.com

Formacioni startues i Spanjës: De Gea, Jesus Navas, Ramos, Pau Torres, Reguilon, Merino, Rodri, Canales, Rodrigo, Traore, Fati. /Telegrafi/

Foto: uefa.com