Kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani, ka folur pas ndeshjes me Gjibraltarin, duke thënë që bën atë që ia ka kërkuar trajneri.

Ujkani shtoi se kanë bërë aksione, gjë që ua kishte kërkuar trajneri.

“Mas pari ka qenë e rëndësishme mos me marr gol dhe me fituar ndeshjen. Me I marr gjërat pozitive nga ndeshja”.

“Kemi kërkuar të bëjmë aksione. I kemi bërë aksionet dhe kemi provuar lojtarë”.

“E kemi ditë që Gjibraltari do të luajë në këtë mënyrë. Këto ndeshje mbyllen kështu, 1-0 ose 5-0, varët kur shënon”.

“E falënderoj publikun që na priti mirë dhe ishte në numër të madh në ndeshje miqësore”.

“Mbrojtësit e ri Dresheviq e Xhamajli?  Jam i lumtur që u shkoi mirë, kanë luajtur mirë dytë, fantastik kanë qenë dhe të koncentruar. Duhet të jenë të lumtur që i kemi fituar dy mbrojtës për të ardhmen”, ka thënë Ujkani. /Telegrafi/