LAJMI I FUNDIT:

UEFA “zbuloi” një foto të vjetër: Dy shokët do të kenë një sherr të madh në finalen e Ligës së Kampionëve

UEFA “zbuloi” një foto të vjetër: Dy shokët do të kenë një sherr të madh në finalen e Ligës së Kampionëve

Lojtarët e Real Madridit dhe Borussia Dortmundit do të luajnë në finalen e Ligës së Kampionëve në Wembley dhe përballja mes Mbretërve dhe Milionerëve do të jetë një lloj takimi mes dy miqve të mirë në krahët e kundërt.

Sot, profili zyrtar i UEFA-s në Twitter ka publikuar një foto interesante ku shfaqen Antonio Rudiger dhe Niclas Fullkrug të veshur së bashku me fanellën e të rinjve gjermanë të vitit 2011.

13 vjet më vonë, ata do të takohen në finalen e garës më elitare të futbollit për klube, dhe megjithëse fotoja është bërë shumë kohë më parë, shumëkush e njohu menjëherë Rudiger dhe Fullkrug.

Të dy ishin individë të spikatur në rrugën drejt finales së ekipeve të tyre dhe pritet që në finale të bëjnë një luftë të madhe, duke pasur parasysh se do të kenë duele të drejtpërdrejta si mbrojtës dhe sulmues.

Kujtojmë se Real Madridi dhe Borussia Dortmund do të luajnë në finalen e Ligës së Kampionëve të këtij sezoni, ndërsa takimi është caktuar për 1 qershor në Wembley të Londrës. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Përfaqësueset
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Bundesliga
Kalo në kategori