LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i Sevillës tallet keq me Barçën: Problemi i tyre nuk është Xavi, por Real Madridi

Trajneri i Sevillës tallet keq me Barçën: Problemi i tyre nuk është Xavi, por Real Madridi

Trajneri i Sevillës, Quique Sanchez Flores, ka dhënë mendimin e tij në lidhje me sfidat me të cilat është përballur Barcelona këtë sezon, duke e bërë të qartë se problemet që rrethojnë ekipin nuk janë për shkak të Xavit.

Në vend të kësaj, ai beson se pengesa kryesore për Barcelonën ka qenë konkurrenca e vështirë ndaj rivalit të tyre të përbetuar Real Madridit.

Në atë që ishte konferenca e fundit për shtyp si trajner i Sevillës, Sanchez gjeti kohën për të shprehur admirimin e tij për Xavin.

Ai e përshkroi atë si një person me integritet të madh, dikush që flet atë që e mendon dhe është i sinqertë për ndjenjat dhe mendimet e tij.

Sipas tij, sinqeriteti i Xavit është një nga pikat e forta të tij, pasi ai nuk ka turp që të thotë atë që e mendon, pavarësisht rezultatit.

“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse
Lexo po ashtu “Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

“Unë mendoj se ai është një djalosh i sinqertë që thotë atë që e mendon dhe e ndjen, ai nuk tërhiqet mbrapa për asgjë”, ka thënë fillimisht Sanchez.

“Barcelona ka një problem të madh dhe nuk është Xavi, por është Real Madridi. I them këto gjëra për Xavin pasi e di se edhe ai gëzon respekt për mua”, shtoi ai.

Në krahasim me Barcelonën, Real Madridi po zhvillon një sezon të jashtëzakonshëm. Ata e kanë përfunduar ligën si lider me 95 pikë, duke fituar 29 ndeshje në ligë.

Për më shumë, ata vendosën një rekord të ri të klubit duke mbajtur 22 porta të paprekura gjatë sezonit, një testament i mbrojtjes së tyre të fuqishme./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

Përfaqësueset
Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Premier League
Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Përfaqësueset
“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

La Liga
U kualifikuan në Ligën e Kampionëve, Girona synon transferimin e top yllit të Barcelonës

U kualifikuan në Ligën e Kampionëve, Girona synon transferimin e top yllit të Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori