Trajneri i Paris Saint-Germain, Christophe Galtier, ka komentuar thashethemet për një përçarje mes Neymar dhe Kylian Mbappe, duke thënë se marrëdhënia mes dy lojtarëve është e mirë pavarësisht asaj që është raportuar në media javët e fundit.

Gjithçka filloi me spekulimet që sugjeronin se Kylian Mbappe i kërkoi PSG-së të largonte Neymarin këtë verë, menjëherë pas nënshkrimit të kontratës së tij të re.

Thashethemet u rritën kur dyshja u përplasën për një penallti gjatë një ndeshjeje të Ligue 1 kundër Montpellier muajin e kaluar.

Situatë e ngjashme ishte edhe ndaj Juventusit, kur Mbappe në një pozitë të mirë për të pasuar nuk e gjuajti topin te Neymar që ishte në rast të mirë për të shënuar.

Reklama

Trajneri i PSG-së ka folur në konferencë për shtyp përpara ndeshjes në Ligue 1 me Brest, duke thënë se dyshja kanë biseduar dhe janë mirë me njëri-tjetrin.

Reklama

“Marrëdhënia mes Neymar dhe Kylian është shumë e mirë dhe nuk bëj bujë. Ata janë partnerë në ushtrime dhe ngrohje”.

“Ajo që ndodhi në fushë mes tyre, është një situatë klasike në futboll, por ata të dy folën dhe u sqaruan. E di që në ndeshjen ndaj Juventus, Mbappe nuk i pasoi në një moment Neymar, por kjo sepse nuk e vuri re dhe ishte i përqendruar te goditja. Jam i sigurt se herën tjetër Mbappe do të asistojë te Neymar”.

Reklama

“Nuk kam ndjerë asgjë negative që nga ndeshja në krahasim me këtë aksion loje”, ka thënë trajner.

Ai shtoi se ndaj Brest njëri nga treshja e sulmit do të pushojë në këtë takim. /Telegrafi/