LAJMI I FUNDIT:

Top dhjetë portierët, mbrojtësit, mesfushorët dhe sulmuesit sipas FIFPro

Top dhjetë portierët, mbrojtësit, mesfushorët dhe sulmuesit sipas FIFPro

Liverpooli dhe Bayern Munichu dominuan formacionin e FIFPro që publikuar në këtë javë.

Reklama

Tani, pas publikimit të formacionit të vitit nga FIFA, është mësuar edhe lista e plotë me dhjetë portierët, mbrojtësit, mesfushorët dhe sulmuesit.

Më poshtë mund të shikoni listën e plotë nga dhjetë lojtarë për katër pozitat:

FIFA zgjedh formacionin e vitit, dominohet nga lojtarët e Bayernit dhe Liverpoolit – por nuk mungojnë Messi dhe Ronaldo
Lexo po ashtu FIFA zgjedh formacionin e vitit, dominohet nga lojtarët e Bayernit dhe Liverpoolit – por nuk mungojnë Messi dhe Ronaldo

Portierë:

1) Alisson (Liverpool)

2) Manuel Neuer (Bayern Munih)

3) Jan Oblak (Atletico Madrid)

4) Marc-Andre ter Stegen (Barcelona)

5) Thibaut Courtois (Real Madrid)

6) David de Gea (Manchester United)

7 Keylor Navas (Real Madrid)

8) Ederson (Manchester City)

9) Gianluigi Donnarumma (AC Milan)

10) Hugo Lloris (Tottenham)

Imazhi: PA

Mbrojtësit:

1) Sergio Ramos (Real Madrid)

2) Virgil van Dijk (Liverpool)

3) Trent Alexander-Arnold (Liverpool)

4) Alphonso Davies (Bayern Munchen)

5) David Alaba (Bayern Munchen)

6) Jordi Alba (Barcelona)

7) Dani Alves (Sao Paolo)

8) Kalidou Koulibaly (Napoli)

9) Thiago Silva (Chelsea)

10) Andy Robertson (Liverpool)

Imazhi: PA

Mesfushorët:

1) Kevin De Bruyne (Man City)

2) Thiago Alcantara (Liverpool)

3) Joshua Kimmich (Bayern Munchen)

4) Bruno Fernandes (Manchester United)

5) Luka Modric (Real Madrid)

6) N’Golo Kante (Chelsea)

7 Frenkie De Jong (Barcelona)

8) Toni Kroos (Real Madrid)

9) Leon Goretzka (Bayern Munchen)

10) Casemiro (Real Madrid)

Imazhi: PA

Sulmuesit:

1) Lionel Messi (Barcelona)

2) Robert Lewandowski (Bayern)

3) Cristiano Ronaldo (Juventus)

4) Erling Haaland (Borussia Dortmund)

5) Kylian Mbappe (PSG)

6) Neymar (PSG)

7) Zlatan Ibrahimovic (AC Milan)

8) Sadio Mane (Liverpool)

9) Karim Benzema (Real Madrid)

10) Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal)

Imazhi: PA

FIFPro XI:

Portier: Alisson Becker (Brazil / Liverpool)

Mbrojtësit: Trent Alexander-Arnold (Angli / Liverpool), Virgil van Dijk (Holandë / Liverpool), Sergio Ramos (Spanjë / Real Madrid), Alphonso Davies (Kanada / Bayern Munchen)

Mesfushorët: Joshua Kimmich (Gjermani / Bayern Munchen), Kevin De Bruyne (Belgjikë / Manchester City), Thiago Alcantara (Spanjë / Bayern Munchen & Liverpool)

Sulmuesit: Lionel Messi (Argjentinë / FC Barcelona), Robert Lewandowski (Poloni / Bayern Munchen), Cristiano Ronaldo (Portugali / Juventus). /Telegrafi/

Imazhi: FIFpro / Twitter

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori