Kjo javë u mbyllë me disa transferime interesante në Serie A.

Reklama

Milani vazhdon të jetë kryefjala, por edhe Roma nuk qëndroi e fjetur.

Klubet angleze ishin të heshtura, sikur duhet po bëhen të fillojnë furishëm javën që kemi para, transmeton Telegrafi.

Më poshtë keni 10 transferimet më të rëndësishme të 16 korrikut (e diel):

Lucas Biglia: nga Lazio te Milani

Lazio me këtë rast përfitoi 17 milionë euro dhe tre të tjerë në formë të bonuseve.

Diego Alves: nga Valencia te Flamengo

Specialisti i penalltive nënshkroi kontratë pesë vjeçare me klubin brazilian. Alves në karrierën e tij është bërë i njohur edhe për faktin se i ka mbrojtur Cristiano Ronalos tri penallti, ndërsa nga 51 penallti në karrierë ka arritur t’i mbrojë 25 (49% efikasitet).

Reklama

Cengiz Under: nga Istanbul Basaksehir FK nga Roma

Roma do të paguajë 15 milionë euro dhe futbollisti ka zgjedhur numrin 17 për të bartur në fanellë pasi të njëjtën e ka veshur edhe te Basaksehir. Tifozët e quajnë ‘Paulo Dybala turk’, por se a do arrijë ai të ndjek hapat e argjentinasit në Serie A, mbetet të shihet.

Reklama

Nolito: nga Manchester City te Sevilla

Lojtari ka nënshkruar kontratë tre vjeçare, ndërsa vlera e transferimet mendohet të jetë nëntë milionë euro.

Marco van Ginkel: nga Chelsea te PSV Eindhoven

Van Ginkel është huazuar edhe për një edicion nga Chelsea te gjiganti holandez, PSV.

Clinton Njie: nga Tottenham te Marseille

Sergio Romero rinovon me Manchester Unitedin deri në fund të 2021

Argjentinasi kaloi te Djajtë e Kuq nga Sampdoria në vitin 2015, ndërsa rinovimi erdhi si shpërblim nga Jose Mourinho për paraqitjet e mira si zëvendësues.

Reklama

Marco Simone emërohet trajner i Club Africain (Tunizi)

Recrativo Huelva zyrtarizon Djakaridja Traore dhe Jonathan Vilan

Ramzi Aya: nga Fidelis Andria te Catania.

/Telegrafi/