LAJMI I FUNDIT:

Toni Kroos zgjedh formacionin me lojtarët më të mirë me të cilët ka luajtur

Toni Kroos zgjedh formacionin me lojtarët më të mirë me të cilët ka luajtur
(Foto: Getty Images/Guliver/DailyMail)

Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos, e ka cilësuar Cristiano Ronaldon si lojtarin më të mirë me të cilin ka luajtur, ndërkohë që e ka zgjedhur formacionin e ëndrrave me bashkëlojtarët gjatë karrierës së tij.

Reklama

Duke folur pranë vëllait të tij në Einfach Mal Luppen, 30-vjeçari e ka përfshirë superyllin portugez në formacionin 3-2-2-3, ku bënin pjesë lojtarët nga Real Madridi (pesë), Bayern Munichu (katër) dhe Bayer Leverkuseni (dy).

Në portë ndodhet Manuel Neuer, kurse mbrojtjen e përbëjnë Stefan Reinartz, Gonzalo Castro dhe Sergio Ramos, të cilin Kroos e ka quajtur mbrojtësin më të mirë në histori.

(Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Së bashku me gjermanin, në mesfushë ndodhet bashkëlojtari te Gjermania, Joshua Kimmich dhe dyshja e Realit, Casemiro dhe Luka Modric.

Krahas CR7, me të cilin ka luajtur katër sezone te Los Blancos, në sulm ndodhen edhe Miroslav Klose dhe Thomas Muller. /Telegrafi/

(Foto: Daily Mail)

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Serie A
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori