LAJMI I FUNDIT:

Tjetër skandal në Spanjë, zbulohet biseda e gjyqtarit me lojtarët e Real Madridit për rastin Rodrygo: Ai e meritonte karton të kuq

Tjetër skandal në Spanjë, zbulohet biseda e gjyqtarit me lojtarët e Real Madridit për rastin Rodrygo: Ai e meritonte karton të kuq

Si kurrë më parë këtë edicion ka gabime të mëdha të gjyqtarëve në La Liga, por edhe polemika nga klubet e ndryshme dhe tifozët e tyre.

Gabimet janë aty thuajse në secilën ndeshje pro apo kundër, me pa apo qëllim disa nga skuadrat po dëmtohen.

Njësoj ndodhi në fundjavë, ku Real Madridi mori fitore të vështirë në udhëtim te Las Palmas 1-2, derisa në pjesën e parë u desh të përjashtohej Rodrygo për një shuplakë që i dha portierit vendas.

Si iu shpëtoi gjyqtarëve goditja me shuplakë e Rodrygos ndaj portierit të Las Palmas, eksperti i gjykimit thotë se ishte karton i kuq
Lexo po ashtu Si iu shpëtoi gjyqtarëve goditja me shuplakë e Rodrygos ndaj portierit të Las Palmas, eksperti i gjykimit thotë se ishte karton i kuq

Megjithatë përkundër se e rishikoi rastin në VAR, gjyqtari e ndëshkoi vetëm me karton të verdhë sulmuesin brazilian.

Por tani është zbuluar një video e re në Spanjë ku gjyqtari Todo Grado dëgjohet duke i thënë kapitenit të Real Madridit, Nacho se Rodrygo e meritonte kartonin e kuq.

Përkundër se e rishikoi rastin në VAR, gjyqtari vetëm pas një ore e pranoi se Rodrygo duhej të merrte karton të kuq.

Video në fjalë është bërë virale në Spanjë dhe ka akuza të rënda ndaj gjyqtarit kryesorë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori