LAJMI I FUNDIT:

Tifozët votojnë për sulmuesin më të mirë në 20 vitet e fundit në futbollin evropian

Tifozët votojnë për sulmuesin më të mirë në 20 vitet e fundit në futbollin evropian

Cristiano Ronaldo është përzgjedhur si sulmuesi më i mirë i 20 viteve të fundit nga tifozët.

Reklama

BBC Sport ka përpiluar një listë me 32 lojtarë dhe ylli i Juventusit dhe Portugalisë ka arritur të dalë në krye.

35-vjeçari mposhti konkurrencën nga Thierry Henry, nën kushtet që një sulmues të ketë shënuar mbi 20 gola në së paku tri sezone.

Më poshtë mund të shikoni garën e plotë si është zhvilluar:

Raundi i 32-të:

Përballja 1: Kylian Mbappe vs Harry Kane – Mbappe (58%)

Përballja 2: Gareth Bale vs Alessandro Del Piero – Del Piero (72%)

Përballja 3: David Villa vs Romelu Lukaku – Villa (90%)

Përballja 4: Klaas-Jan Huntelaar vs Diego Costa – Costa (66%)

Përballja 5: Antonio Di Natale vs Edin Dzeko – Dzeko (63%)

Përballja 6: Thierry Henry vs David Trezeguet – Henry (97%)

Përballja 7: Zlatan Ibrahimovic vs Andriy Shevchenko – Zlatan (76%)

Përballja 8: Alan Shearer vs Thomas Muller – Shearer (77%)

Përballja 9: Wayne Rooney vs Michael Owen – Rooney (72%)

Përballja 10: Henrick Larsson vs Mario Mandzukic – Larsson (77%)

Përballja 11: Patrick Kluivert vs Totti – Totti (71%)

Përballja 12: Cristiano Ronaldo vs Ruud Van Nistelrooy – Ronaldo (90%)

Përballja 13: Luca Toni vs Robin van Persie – Van Persie (90%)

Përballja 14: Karim Benzema vs Dimitar Berbatov – Benzema (66%)

Përballja 15: Miroslav Klose v Lewandowski – Lewandowski (78%)

Përballja 16: Raul v Fernando Torres – Raul (70%)

Raundi i 16-të

Përballja 1: Mbappe vs Del Piero – Del Piero (65%)

Përballja 2: Villa vs Costa – Villa (83%)

Përballja 3: Dzeko vs Henry – Henry (97%)

Përballja 4: Ibrahimovic vs Shearer – Ibrahimovic (51%)

Përballja 5: Rooney vs Larsson – Rooney (70%)

Përballja 6: Totti vs Ronaldo – Ronaldo (89%)

Përballja 7: Van Persie vs Benzema – Van Persie (73%)

Përballja 8: Lewandowski vs Raul – Lewandowski (62%)

Çerekfinale

Përballja 1: Del Piero vs Villa – Del Piero (56%)

Përballja 2: Henry vs Ibrahimovic – Henry (77%)

Përballja 3: Rooney vs Ronaldo – Ronaldo (89%)

Përballja 4: Van Persie vs Lewandowski – Lewandowski (70%)

Gjysmëfinale

Përballja 1: Del Piero vs Henry – Henry (83%)

Përballja 2: Ronaldo vs Lewandowski – Ronaldo (78%)

Finale

Përballja 1: Henry vs Ronaldo – Ronaldo (54%)

Fitues – CRISTIANO RONALDO. /Telegrafi/

Image Credit: PA