Një listë me top 50 lojtarët është zbuluar e aty cilësohen si të mbivlerësuar, me tifozët që i kanë përzgjedhur emrat.

Reklama

Ideja e lojtarëve të nënvlerësuar dhe të mbivlerësuar është nga forma që kalojnë apo kanë kaluar gjatë karrierës së tyre.

Shembull është rasti i Roberto Firminos dhe Anthony Martialit që cilësohen si të mbivlerësuar te Liverpooli, respektivisht Manchester United.

Sidoqoftë, një listë prej 50 lojtarëve është zbuluar nga SportBible dhe ata cilësohen si të mbivlerësuar, mirëpo që mund edhe mos të pajtoheni me të:

50) Paul Scholes

49) Timothy Weah

48) David De Gea

47) Johannes Dhalum

46) Franco Armani

45) Emre Mor

44) Edgar Davids

43) Michael Bradley

42) John Arne Riise

41) Sadio Mane

40) Gabriel Morales

39) Antoine Griezmann

38) Zlatan Ibrahimovic

37) Robert Lewandowski

36) Michael Carrick

35) Jordan Henderson

34) Vincent Kompany

33) Gareth Bale

32) Mohamed Salah

31) Ronaldinho

30) Arjen Robben

29) Alexis Sanchez

28) Ronaldo

27) Eden Hazard

26) Kylian Mbappe

25) Sergio Ramos

24) Wayne Rooney

23) Diego Maradona

22) David Beckham

21) Pele

20) Ivan Rakitic

19) Lucio

18) Philippe Coutinho

17) Olivier Giroud

16) Karim Benzema

15) Gerard Pique

14) Kevin De Bruyne

13) Steven Gerrard

12) Javier Hernandez

11) Giovani Dos Santos

10) Neymar

9) Paul Pogba

8) Iker Casillas

7) Edin Dzeko

6) Paulinho

5) Lionel Messi

4) Mario Balotelli

3) Shinji Kagawa

2) Cristiano Ronaldo

1) Radamel Falcao. /Telegrafi/