Tifozët e kanë zgjedhur trajnerin e Liverpoolit Jurgen Klopp si më të mirin në futboll.

Gjermani që kishte arritur në vitin 2015, ka ndërtuar një skuadër të frikshme në Anfiled, duke arritur që të fitojë Ligën e Kampionëve dhe tani është shumë afër të fitojë edhe Ligën Premier.

Ranker ka pyetur lexuesit e tyre se cili është trajneri më i mirë aktualisht në botën e futbollit dhe ata kanë listuar 20 prej tyre:

Jurgen Klopp (Foto: FC Liverpool/Twitter)

1) Jurgen Klopp

2) Pep Guardiola

3) Zinedine Zidane

4) Diego Simeone

5) Carlo Ancelotti

Carlo Ancelotti (Foto: Jan Kruger/Getty Images)

6) Antonio Conte

7) Didier Deschamps

8) Luis Enrique

9) Jose Mourinho

Jose Mourinho

10) Max Allegri

11) Thomas Tuchel

12) Fernando Santos

13) Gareth Southgate

14) Zlatko Dalic

15) Maurizio Sarri

Maurizio Sarri (Foto: Juventus FC/Twitter)

16) Roberto Martinez

17) Erik ten Hag

18) Joachim Low

19) Claudio Ranieri

20) Roberto Mancini. /Telegrafi/