LAJMI I FUNDIT:

Tifozët e Liverpoolit ende mendojnë se Gerrard e humbi penalltinë me qëllim, vetëm që të shkarkohej Hodgson

Tifozët e Liverpoolit ende mendojnë se Gerrard e humbi penalltinë me qëllim, vetëm që të shkarkohej Hodgson

Tifozët e Liverpool janë akoma të bindur se Steven Gerrard humbi një penallti me qëllim për të shkarkuar trajnerin e atëhershëm Roy Hodgson.

Reklama

Epo, nëse ai e bëri atë me qëllim, funksionoi sepse Hodgson u lirua nga detyrat e tij në Liverpool disa ditë pas humbjes dërrmuese të tyre nga Blackburn në janar të vitit 2011.

Hodgson mori drejtimin e gjigantëve të Ligës Premier në verën e vitit 2010 pas një pune brilante në Fulham.

Por, mbretërimi i tij menaxherial në Anfield ishte një makth – me strategun me përvojë që nuk arriti të zgjasë sezonin e plotë.

Ai u largua nga klubi në një pozitë të pasigurt pasi pësoi një humbje 3-1 në Ewood Park në lojën e tij të fundit në krye.

Image: PA

Dhe Gerrard duke tentuar t’i jepte fund qëndrimit të Hodgson në Liverpool – e humbi penalltinë, me shumë tifozë që ende besojnë se mesfushori legjendar e bëri atë me qëllim.

Njëri shkroi: “Steven Gerrard përfundimisht humbi këtë penallti kundër Blackburn me qëllim për të shkarkuar Roy Hodgson dhe unë nuk do të pranoj asnjë shpjegim tjetër”.

Një i dytë komentoi: “Kjo është arsyeja pse Stevie do të jetë gjithmonë lojtari më i mirë i Liverpoolit. Ai preku simbolin para se të merrte stilolapsin, gjë që si një gjest nënkupton se ai po mendon për klubin para vetes. Kështu ai humbet penalltinë për të shkarkuar Roy .Vetëm shiko fytyrën e tij. Ai po e bën këtë. Legjendë”.

Një i tretë shtoi: “Një nga huqjet më të mira që kemi bërë ndonjëherë”.

Nëse ishte një dredhi për të shkarkuar Hodgson, atëherë ai funksionoi sepse, siç u përmend, ai ishte përjashtuar nga roli i tij në Liverpool vetëm disa ditë pas humbjes së tyre ndaj Blackburn. /Telegrafi/