LAJMI I FUNDIT:

Tifozët dallojnë atë që bëri Mbappe menjëherë pas humbjes së Francës ndaj Spanjës

Tifozët dallojnë atë që bëri Mbappe menjëherë pas humbjes së Francës ndaj Spanjës

Tifozët kanë parë gjithçka se çfarë bëri Kylian Mbappe menjëherë pasi Franca u eliminua nga Spanja në gjysmëfinale të Euro 2024.

Të martën mbrëma, Franca u eliminua nga Euro 2024 me një humbje në gjysmëfinale 2-1 ndaj Spanjës, duke i dhënë fund një sezoni zhgënjyes.

Franca hyri në turne si një nga favoritët, por skuadra e Didier Deschamps nuk arriti kurrë ta tregoj potencialin në Gjermani, duke përfunduar e dyta në grupin e tyre pas një fitoreje jo bindëse kundër Austrisë dhe barazimeve me Holandën dhe Poloninë.


Gjelat fituan përballjen e tyre në fazën e 1/8-tës me Belgjikën, përpara se t’i duheshin penalltitë për të eliminuar Portugalinë në çerekfinale.

“Doja të bëhesha kampion, Evropiani im është një dështim”, Mbappe flet pas eliminimit
Lexo po ashtu “Doja të bëhesha kampion, Evropiani im është një dështim”, Mbappe flet pas eliminimit

Të martën ata dolën kundër skuadrës ndoshta më të mirë të Euro 2024, por në fakt luajtën mirë dhe kaluan në epërsi të hershme përmes Randal Kolo Muani.

Spanja shpejt u kundërpërgjigj falë një goli të mrekullueshëm të Lamine Yamal dhe një përfundimi të zgjuar të Dani Olmo, por Franca nuk ishte në gjendje të shfrytëzonte shanset e saj për të rikthyer veten në barazim.

Kylian Mbappe humbi në mënyrë jo karakteristike disa mundësi të mira për të barazuar, duke përmbledhur gjithë turneun e tij.

Sulmuesi 25-vjeçar theu hundën në ndeshjen hapëse të Francës dhe dukej i parehatshëm duke luajtur me një maskë mbrojtëse më pas. Ai hoqi maskën për përballjen me Spanjën, por nuk mundi ta shpëtonte skuadrën e tij nga eliminimi.

Pse Franca nuk do të luajë në ndeshjen për vendin e tretë në Euro 2024 pas humbjes nga Spanja?
Lexo po ashtu Pse Franca nuk do të luajë në ndeshjen për vendin e tretë në Euro 2024 pas humbjes nga Spanja?

Qartë i frustruar me veten dhe paraqitjet e ekipit të tij në Euro 2024, pas vërshëllimës së fundit, Mbappe u drejtua drejt bankës së ekipit të tij për të pirë ujë, në vend që të shtrëngonte duart me kundërshtarët e tij.

Ai ecte vetë për disa minuta duke u dukur soditës, megjithëse përfundimisht foli me Yamal dhe lojtarët e tjerë të Spanjës.

Pamjet e incidentit u shpërndanë gjerësisht në rrjetet sociale dhe fansave nuk u bënë shumë përshtypje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Elvis Rexhbecaj i bashkohet Kosovës

Elvis Rexhbecaj i bashkohet Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës
Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Përfaqësueset
Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Përfaqësueset
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

Ndërkombëtare
Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

La Liga
Kalo në kategori