LAJMI I FUNDIT:

Thiago Silva, Broja, Colwill dhe Gallagher u përballen me tifozët e Chelseat pas humbjes turpëruese nga Middlesbrough

Thiago Silva, Broja, Colwill dhe Gallagher u përballen me tifozët e Chelseat pas humbjes turpëruese nga Middlesbrough

Chelsea ka pësuar një humbje turpëruese në gjysmëfinalen e parë të Carabao Cup nga Middlesbrough me rezultat minimal 1-0.

E humbja natyrisht që nuk i ka pëlqyer aspak tifozëve të Chelseat të cilët ishin në numër të madh për ta mbështetur skuadrën e tyre.


Në fund të ndeshjes tifozët e Chelseat filluan t’i ofendonin futbollistët e tyre, derisa vetëm katër nga ta morën guximin që të shkonin të sqarohen me ta.

Thiago Silva, Armando Broja, Levi Colwill dhe Conor Gallagher ishin katër futbollistët e vetëm që shkuan për tu sqaruar me tifozët e tyre.

Mbrojtësi veteran brazilian u afrua dhe kërkoi falje nga tifozët, por disa nga ta nuk donin të dëgjonin dhe vazhdonin t’i ofendonin futbollistët e tyre.

Gjithsesi edhe tifozët ishin të ndarë, pasi disa po duartrokisnin dhe disa të tjerë po ofendonin dhe talleshin me futbollistët e Chelseat.

Londinezët do të kenë një rast tjetër për të shkuar në finale të Carabao Cup, pasi më 23 janar në Stamford Bridges presin Middlesboroghin për ndeshjen e kthimit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League

"Çfarë mund të kishim bërë?! Ai donte të largohej" - Guardiola flet për për golashënuesin më të mirë të Ligës Premier

Premier League
Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Ndërkombëtare
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Kalo në kategori