LAJMI I FUNDIT:

Testet e shpejtësisë te Arsenali, si Aubameyang askush, dëshpërojnë mesfushorët e qendrës

Testet e shpejtësisë te Arsenali, si Aubameyang askush, dëshpërojnë mesfushorët e qendrës
SINGAPORE - JULY 28: Pierre-Emerick Aubameyang of Arsenal in action during the International Champions Cup match between Arsenal and Paris Saint Germain at the National Stadium on July 28, 2018 in Singapore. (Photo by Suhaimi Abdullah/Getty Images for ICC)

Arsenali nuk e ka nisur mirë këtë edicion në elitën e futbollit anglez.

Reklama

Në dy ndeshjet e para Topçinjtë kanë pësuar po aq humbje, ku u mposhtën nga City dhe Chelsea.

Trajneri Unay Emery po e përgatit skuadrën për ndeshjen e radhës që do ta zhvillojnë ndaj West Ham.

Por gjatë seancës stërvitore tek Arsenal janë mbajtur testet e shpejtësisë.

(Getty Images)

18 lojtarë kanë marrë pjesë në këtë garë, ku në fund fituesi ka dalë afrikani Pierre Emerick Aubameyang.

Gabonezi ka lënë mbrapa mbrojtësin spanjoll Hector Bellerin, ndërsa çuditërisht në pozitën e tretë ndodhet Sokratis.

Alex Iwobi zë pozitën e katërt, ndërsa në të pestën është Shkodran Mustafi.

Mesfushorët qendror të Arsenalit, Granit Xhaka, Matteo Guendoouzi, Mohamed Elneny dhe Lucas Torreira kanë përfunduar këtë test të fundit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori